wtorek, 3 grudnia 2013Witajcie!
Pewnie zdajecie sobie sprawę z tego, że żyjemy w czasach gdzie znajomość języków jest bardzo istotna. Wiadomo, ciężko w kraju znaleźć pracę, a wyjazdy zagranicę kuszą. Dlatego dziś chciałam opowiedzieć Wam nieco o kursie języka angielskiego. Pomyślicie sobie „Taaak, kolejny taki sam kurs, bez sensu”. Chcę Wam jednak udowodnić, że się mylicie ;)
Zatem do rzeczy. Projekt ma nazwę Olive Green i jest to połączenie gry komputerowej z interaktywnym filmem i aplikacją służącą właśnie do nauki angielskiego. Za całe przedsięwzięcie jest odpowiedzialne wydawnictwo być może Wam znane, mianowicie SuperMemo World. Generalnie rzecz biorąc Olive Green rozwija myśl nauki przez zabawę. Podstawą całego programu jest mroczny kryminał, który opowiada historię pewnej kradzieży. Nie jest to jednak typowy przewidywalny kryminał. Mamy też wątki tajemnicy rodziny, postacie mają wiele twarzy, znajdziemy tu nawet historię miłosną! Zatem na pewno odbiorca nie będzie się nudził, gwarantuję. Biorąc pod uwagę Olive Green jako grę komputerową, jako gracz wcielacie się w postaci takie jak nastolatek podczas burzy hormonów czy bezwzględny i nieznający litości gangster. Trzeba dokładnie wykonywać przydzielone zadania. Od zabijania i pokonywania przeciwników po podjęcie poważnych decyzji wymagających zastanowienia. Od zaangażowania w grę i tego jak sobie poradzicie będzie zależała dalsza akcja, a nawet to czy nie wyślecie swojej postaci na tzw. tamten świat. Zastanawiacie się pewnie o co chodzi z edukacją i nauką języka w tej grze? Otóż projekt umożliwia Wam naukę języka na różnych poziomach (od podstawowego do zaawansowanego). Rzeczą, która na pewno wyróżnia tę metodę spośród obecnych na rynku jest brak przynudzania i niepotrzebnych historii. Dlatego raczej nie zaznacie zniechęcenia.
Producenci Olive Green wyznają zasadę, że z wiekiem nasza zdolność do zapamiętywania znacznie się pogarsza. Coraz więcej z nas ma problemy z zapamiętywaniem prostych informacji. Tym bardziej jeśli mamy już pracę, rodzinę i doskwiera nam ciągły brak czasu. Nawet dzieci mimo młodego wieku i dużych zdolności mogą mieć problemy z pamięcią. Projekt, o którym mowa nie powstał przypadkowo. Przeprowadzono liczne badania na temat ludzkiej pamięci i jej zdolności. Okazało się, że z większą łatwością jak i chęcią zapamiętujemy słówka, które wydają nam się ciekawsze i bardziej przydatne. Te nudne i niezbyt interesujące wylatują nam z głowy. Wydaje się to logiczne, prawda? Kluczem jest powtarzanie słówek odpowiednio często i właśnie to gwarantuje nam algorytm sporządzony przez wydawnictwo SuperMemo World. Został on wielokrotnie doceniony i nagrodzony. Dzięki Olive Green zyskujemy jakby osobistego nauczyciela, który dostosuje tempo pracy do naszych zdolności i chęci.
Tak jak już napisałam wyżej, w grze macie do wyboru mnóstwo postaci. Ich opis znajdziecie tutaj: http://olivegreenthemovie.com/pl/postacie/.
Film Olive Green będzie dostępny na początku 2014 roku. Macie więc chwilę na zastanowienie. Być może będzie to świetny prezent dla samego siebie? Nigdy nie wolno nam odmawiać samorealizacji i poszerzania horyzontów :) Więcej informacji znajdziecie na http://olivegreenthemovie.com/
Polecam,
M.

1 komentarz:

  1. Brzmi świetnie! Pomyślę nad zakupem tego kursu swojemu synkowi;)

    OdpowiedzUsuń